Soome loodusreis – 26.-28. juuli 2024

Soome loodusreis
Uusimaa – pinnalt väike, kuid vaimult suur
26.-28. juuli 2024
Hind: 355 eurot
3 vaba kohta!


Mõnusad matkarajad keset kaunist loodust ja ehedat ajalugu.
Tule ja tutvu piki Soome lahe kallast kulgeva Uusimaaga, maakonnaga, mille ajalooliseks südameks on Soome pealinn Helsingi. Uusimaa on oma pindalalt kolme väikseima maakonna seas, kuid rahvaarvult suurim.
Seekordne reis puudutab aga pealinna elu-olu vaid põgusalt – võtame suuna läände ja avastame hoopis Helsingi lähipiirkonna looduse võlusid. Jalutame kõrgetel kaljuküngastel ja tiirutame lahesoppides. Saame osa Uusimaa mõisate tänastest tegemistest, tutvume tublide karjakasvatajatega ning naudime kohalikku toitu.


1. päev

Väljasõit Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 7.00. Alustame sõitu Tallinna suunas. Kell 10.30 väljuv Tallinki laev viib meid Helsingisse. Laeval soovi korral hiline buffet-hommikusöök rootsi lauas (hind 24.50 €).

Selle Uusimaa kaunist loodust tutvustava reisi ajal teeme tutvust paari Uusimaa piirkonna aadlisuguvõsa ajaloo ja tänase päevaga. Külastame Billnäsi ja Riilahti mõisaid, jalutame mõisaparkides ning Põhjasõja lahinguid näinud metsas. Naudime väikeste kodukohvikute hõrku küpsetisi. Hiline lõuna Riilahtis.

“Šokolaad on kunst, mida võib süüa…” ütleb Billnäsi šokolaaditehase rahvas. Käsitööna valmivat magusat kunsti näeme tehase kaupluses.

Järgmine peatus on Uusimaa maakonna 2000. aasta külaks valitud Fiskarsi külas, mille pärliks on 1818. aastal ehitatud mõisahoone. Piirkonna vaatamisväärsusteks on veel Fiskarsi jõe kosk ning küla ajalugu tutvustav vana rauatehas. Majutume Espoos *** hotellis 2-kohalistes tubades.

2. päev

Hommikusöök hotellis. Seejärel sõidame Kirkkonummi ja vaatame üles sealsed matkarajad (jõukohased).

Meiko looduskaitseala liigendatud maastik on mitmekesine – selgeveelised järvesilmad, männikud ja rannakaljudelt avanevad vaated lausa kutsuvad end avastama (ujumisvõimalus).

Soovi korral kosutav ja koduselt maitsev lõunasöök Vanaema Kohvikus (Mummolan Kahvila, hind 13.50 €).

Pärastlõunal külastame Kirkkonummi Kunstikoda – kohalike kunstnike ja käsitööliste “kodupesa”, kus ühe katuse alla on koondatud kunstnike ateljeed, näituseruumid ja kunstikauplus.

3. päev

Hommikusöök. Pärast hommikusööki pakime asjad ning läheme tutvust tegema ühega helsinglaste vaba-aja meeliskohtadest. 880 hektari suurune Espoo keskpark on seitsme kaitseala ja mitmete loodusobjektidega metsaala. Jalutame mööda Tikankierrose loodusrada Mössenkärri looduskaitsealale.

Enne koduteele asumist teeme Helsingi linnaekskursiooni ning vaatame üle Helsingi kõige tähtsamad vaatamisväärsused.

Õhtul kell 19.00 toob Tallinki laev meie reisiseltskonna tagasi Eestisse.


Oluline info:

Kogu reisi majutus ühes kohas Espoo *** hotellis kahekohalistes tubades.
Selga mugav ja ilmastikule vastav riietus ning jalga loodusesse sobivad jalanõud.

Hinna sees: bussisõit, laevapiletid TAL-HEL-TAL, giiditeenus reisi vältel (eesti keeles), Riilahti mõisa tutvustus, piirkonna ekskursioonid, majutus, hommikusöögid, parkimistasud.

Lisatasu eest (tasumine bussis sularahas!):

  • Billnäsi šokolaaditehas 7 €
  • Riihilahtis külastus ja lõuna 20 €

Lisaks mõned hinnad:

  • Lõunasöök Mummolan Kahvilas praelõuna 13.50 € (kohv või tee sisaldub hinnas)
  • Lõunasöök pühapäeval 14.50 €
  • Kohvikute külastused – hind vastavalt tellimusele alates 5€
  • Õhtusöögid

Hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast!
Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis tagab reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.

Info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ

This entry was tagged .