Manija looduse ja kultuurireis – 8. august 2024

Manija looduse ja kultuurireis
8. august 2024
Hind: 85 eurot


Manija, vaid viie kilomeetri pikkune ja kohati poole kilomeetri laiune laid, kus praeguseks elab umbes 50 inimest, on oma kultuurikeskus ning elab tänapäevale omast elu. Veel mõnda aega tagasi oli see mõisa karjamaa, kus elas vaid heinamaa vaht. Hiljem asusid sinna elama kaluripered. Kes ja kuidas laiul praegu elatakse, uurimegi kohalikelt.


Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 07.30.

Alustame sõitu Munalaiu sadamasse. Sadamast suundume väikse paadiga “Mann” Manilaiule. Laiul naudime esmalt loodust ja merd.

Seejärel suundume küla kultuurikeskusesse, kus vaatame üheskoos Mark Soosaare filmi, räägime juttu ja uudistame muuseumis.

Seejärel suundume Riida turismitallu lõunasöögile.  Perenaine valmistab meile toeka lõunasöögi (lisatasu eest), mis valmistatakse kohalikust toorainest. Seejärel jalutame veidi saarel, vaatame üle tuletorni, puhkame mere ääres ning leiame sobiva ujumiskoha.

Õhtul kell 18 alustame paadisõitu mandrile, Tartus oleme tagasi orienteeruvalt kell 21.30.

Hind sisaldab: bussisõit, paadipiletid edasi-tagasi, muuseumi pääse, muuseumi giid, filmivaatamine, giid-reisisaatja teenus, käibemaks.

Lisatasu eest: lõunasöök 20 eurot (tasumine bussis sularahas, lõunasöögi tellime kogu grupile, lõunasöögist loobumise korral palun eelnevalt teavitada)

Täiendav info ja registreerimine:
E-post: info@flakker.ee
Tel: 5562 8118
Reisikorraldaja: Flakker OÜ