Vilnius–Trakai–Kaunas–Rundale – 4.-7. august 2022

Vilnius – Trakai –  Kaunas – Rundale
4.-7. august 2022
Hind: 260 eurot

Kas oled Vilniuses ja Kaunases käinud? Kas tead, milline näeb välja nende vanalinn? Kui oled mõnda aega tagasi käinud, siis täna võib see olla hoopis teistsugune. See võib Sind üllatada, kuid üllatuvad ka esmakordsed reisijad.  Kindlasti vaatame üle populaarsemad objektid ja palju muud huvitavat!

1. päev

Väljasõit Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 7.00. Alustame sõitu Vilniuse suunas. Teel teeme jalasirutamise ja lõunatamise peatuse. Bussis giid räägib Leedu kultuurist ja ajaloost. Vilniusesse saabume õhtul, majutume Vilniuse ***hotelli 2-kohalistes tubades vanalinna vahetus läheduses (2 ööd). Vaba aeg. Õhtusöögi võimalus hotelli restoranis.

2. päev

Hommikusöök. Suundume jalgsi Vilniuse linnaekskursioonile. Tutvume linna parimate vaatamisväärsustega. Esmalt sõidame funikulööriga Gediminase torni juurde, imetleme vaadet, soovijad saavad külastada muuseumi (lisatasu). Astume sisse Peeter-Pauli katedraali ja räägime lugusid katedraali väljakul. Uitame Ülikooli kvartalis, peatume Presidendilossi juures, jalutame väikeses hipilikus kunstnike kvartal Užupises ning astume sisse Püha Anna kirikusse. Jalutuskäik kestab 3–4 h, vahepeal teeme väikse puhkepausi (kohvipausi). Pärastlõunast on vaba aega omal käel külastada mõnda huvipakkuvat muuseumi, nautida vanalinna ja mõnda õdusat kohvikut. Ööbime samas hotellis.

3. päev

Hommikusöök. Seejärel sõit Trakaisse. See kaunis, kitsaste tänavate ja puumajakestega linn oli 600 aastat tagasi Leedu suurvürstiriigi pealinn. Külastame Galve järve saarele rajatud Trakai kindluslossi. Saame ülevaate tollasest ehituskultuurist, tornidest ja tõstesildadest. Näeme suurepärast ekspositsiooni läbi ajastute. Veidi vaba aega meenete soetamiseks ja kohvipausiks.

Sellele järgneb sõit Kaunasesse. Esmalt majutume kesklinna ***hotellis 2-kohalistes tubades. Seejärel suundume Kaunase linna jalgsiekskursioonile. Jalutame Vabaduse alleel, vaatame Kaunase lossi varemeid, raekoda ja teisi objekte. Vaba aeg.

4. päev

Hommikusöök. Alustame tagasiteed. Lätis teeme peatuse Rundale lossi juures, kus soovijatel on võimalus külastada Rundale lossi või aeda (lisakulu). Hilisõhtuks jõuame tagasi Tartusse.

Hind sisaldab:

  • bussisõit;
  • 2 majutust Vilniuses koos hommikusöökidega,
  • 1 majutus Kaunases koos hommikusöögiga,
  • Kaunases ja Vilniuses eestikeelne ekskursioon vanalinnas,
  • Trakai lossi pääse,
  • teemaksud,
  • parkimistasud.

Lisatasu eest:

  • tervisekindlustus,
  • lõuna- ja õhtusöögid,
  • omal soovil külastatavad objektid.

Gediminase torni muuseum: täiskasvanu 6 €, õpilane/ pensionär 3 €
Funikulöör 2 €
Trakai lossis pildistamine 1.50 €

Kaasa võtta: kehtiv pass või ID kaart, üliõpilaspilet, pensionitunnistus, õpilaspilet või  ISIC-kaart.

Täiendav info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ