Sigulda taime- ja lillelaat – 6. mai 2023

Sigulda taime- ja lillelaat

6. mai 2023
Hind: 42 eurot


Sigulda taimeparaadil osaleb suurel hulgal taimekasvatajaid, kes meelsasti tutvustavad ja müüvad oma toodangut, annavad nõu ja jagavad soovitusi. Kaasa saab osta erinevaid lillesibulaid, istikuid, seemneid ja palju muud. Lisaks istikutele müüakse laadal ka kohalikku, Läti väiketootja toodangut – juustu, maiustusi, liha- ja pagaritooteid, samuti kohalikku käsitööd.


Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 07.00.

Lillelaadal on tutvumiseks planeeritud 3 tundi, et ka põhjalikumad huvilised jõuaksid kõigega tutvuda. Nendel, kes ei soovi messil osaleda või kellel kulub selleks vähem aega, on võimalus jalutada ordulossi varemete ja uue lossi juures, külastada kohvikuid, sõita köisraudteel või seigelda seikluspargis (lisatasu eest).

Pärast laadakülastust suundume üheskoos Gutmani koopa juurde, mis on seotud “Turaida roosi” legendiga. Koobas on iidne kultusepaik ja kaitsealune geoloogiline objekt. Koopast väljavoolavat allikat on peetud läbi aegade pühaks ja tervendavaks. Pilku püüavad ka koopa seintele tehtud kirjad külastajate poolt, vanimad pärinevad 17.sajandi lõpust.

Seejärel külastame Turaida kindluslossi varemeid, kus saame jälgida arheoloogia-, arhitektuuri- ja ajaloo mälestisi 11. sajandist, Turaida Roosi hauda, kirikut, folkloori mäge ja palju muud.

Hiljem alustame koduteed, tagasiteel teeme ka kohvipeatuse Valmiera lähistel.

Hind sisaldab: bussisõit, giid-reisisaatja teenus, Turaida linnuse pääse

Kaasa võtta: sularaha (eurod), ID-kaart või pass (kehtiv!)

NB! Taimelaadale on sissepääs tasuta!

Täiendav info ja registreerimine:
E-post: info@flakker.ee
Tel: 5562 8118
Reisikorraldaja: Flakker OÜ