Saarnaki laid ja avastamata Hiiumaa – 19.-21. juuli 2022

Saarnaki laid ja avastamata Hiiumaa
19. – 21. juuli 2022
Hind: 200 eurot

Hiiumaa vahetus läheduses asuvad ahelikuna paiknevad väikesed saared, mida on üle 20 laiu ja rahu. Ühte neist, Saarnaki laidu, kus veel hiljaaegu oli ka inimtegevus, läheme meiegi uudistama. Sellele järgnevad teisedki avastused Hiiumaal.

1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast. Sõidame Rohuküla sadamasse, kust väljub laev Hiiumaale (laevas lõunatamise võimalus). Saarele saabudes suundume nn Hiiumaa pealinna, Kärdlasse. Põgus tutvumine Kärdlaga ning vaatame üle toredad arteesia kaevud.

Järgmiseks suundume loodusretkele koos retkejuhiga mööda Lehtma-Tahkuna matkarada, kus jäävad meie teekonnale nii militaarrajatised, kaunid liivaluited kui ka rannikumaastik.

Kärdlas on meil vaba aeg kaupluse või kohviku külastamiseks. Ööbime Kärdla lähedal külalistemajas (2-4-kohalised toad, WC ja dušš koridoris) looduskaunis kohas. Õhtul on võimalus grillida.

2. päev

Hommikusöök. Sõidame Salinõmme sadamasse, kust algab paadisõit Saarnaki laiule. Laiul teeme väikese  jalutuskäigu loodusrajal, mille käigus näeme laiule omast loodust, vanu taluhooneid ja puhkame mere ääres. Väike eine ja pudel vett tuleb endal kaasa võtta.

Laiul maalemineku teeb põnevaks see, et iga kord päris kuiva jalaga mööda rannakive laiule ei saa. Seega tuleb arvestada paadist merre astumisega ehk jalad, seelikusaba või püksisääred võivad saada märjaks (merepõhi on liivane, kallas kiviklibune).

Kärdlas on vaba aeg. Õhtul suundume lavendlitallu silmailu nautima. Seal on võimalus lavendlist rohkem teada saada, külastada pop-up poodi, kust on võimalik osta erinevaid lavendlitooteid. Ööbime samas külalistemajas.

3. päev

Hommikusöök. Suundume uudistama uhket elamuskeskust Tuuletorn, milles on nii muuseum, teaduskeskus kui ka mängumaailm (lisatasu eest).

Seejärel naudime veel Hiiumaa loodust, jalutame kadakate vahel, võtame ette jalutuskäigu Sääre Tirbi tippu. Sellist kummalist nime kannab maanina, kus kõrgem osa on kaetud taimestikuga, madalam aga kaob kiviklibuse säärena merre. Soovijatel võimalus ujuda meres.

Seejärel alustame teed sadama suunas. Teeme põgusa peatuse Vaemlas, kus vaatame üle kuidas kraasitakse villa ja kuidas töötavad lõngaketrusmasinad. Viimane külastusobjekt on aga Suuremõisa loss (lisatasu eest), milles tegutseb ametikool. Vaatame üle endised ja uued ruumid, võlvitud lagedega keldri ja ronime pööningule. Külastame lossi butiiki, kus on võimalus midagi põnevat soetada. Sellele järgneb sõit sadamasse ja mandrile. Tartusse jõuame tagasi hilisõhtul.

Hind sisaldab:

  • bussisõitu;
  • giidi/reisisaatjat;
  • praamipileteid;
  • ööbimist külalistemajas;
  • 2 hommikusööki;
  • paadisõit Saarnaki laiule;
  • retkejuht matkarajal.

Lisatasu eest:

  • lõuna- ja õhtusöögid omal valikul
  • Tuuletorni pääse: täispilet 10€, õpilane/pensionär 7€
  • Suuremõisa loss: täispilet 4€, õpilane/pensionär 3€

Täiendav info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ