Põhja-Vidzeme pärlid! – 16. juuli 2024

Põhja-Vidzeme pärlid!
Aluksne ja Stameriena loos
16. juuli 2024 – välja müüdud!
Hind: 70 eurot


Väljasõit Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 8.00. Alustame sõitu Lätimaa suunas. Aluksnesse jõudes külastame Aluksne uues lossis asuvat fluorestseeruvate mineraalide muuseumi Looduse labürint. Muuseumi giid tutvustab loodusmuuseumi eksponaate ja räägib oma haruldasest kogust.

StamerienaSeejärel võtame ette põneva meelelahutuse ning sõidame väikelaevaga Marienburg Aluksne järvel, kus audiogiid tutvustab meile piirkonna ajalugu ja vaatamisväärsusi. Mis aga järve pealt ei paista, neid objekte näeme siis, kui suundume sõitma huvisõidurongiga mööda Aluksne linna.

Järgmiseks tegevuseks on keskaegse orulinnuse Marienburgi kaheksas vend torni külastus, kuhu on naasnud Põhjasõja päevil kaduma läinud hing (muusikaline installatsioon). Kuulatame ja tunnetame, kas ta ka meie sealoleku ajal end ilmutab!

Seejärel suundume hilisele lõunasöögile bistroosse (lisakulu).

Viimaseks külastuseks on Stameriena loss – seda suursugust prantsuse uusrenessansi arhitektuuriga lossi peab lihtsalt nägema! Lossigiid tutvustab meile seda lossi ning samuti saame iseseisvalt nautida lossi eklektilist interjööri ja rõdult avanevaid kauneid vaateid.

Algab kojusõit, tagasi Tartusse jõuame orienteeruvalt kell 20.00.


Hinna sees: bussisõit, eestikeelne giid ja reisisaatja, loodusmuuseumi pääse, laevasõit, huvirongisõit, muusikaline installatsioon, lossi pääse ja giid (vene keeles).

Kaasa võtta: ID-kaart, veidi sularaha, ilmastikule vastav riietus ja mugavad jalanõud.

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis tagab reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.

Info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ

This entry was tagged .