Petseri-Veliki Novgorod-Pihkva – 11.-13. september 2020

Petseri – Veliki Novgorod – Pihkva

11.-13. september 2020

Hind: 220 eurot


1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 7.00. Piiriületus toimub Koidula piiripunktist, mille järel jõuame Petserisse. Külastame sealset Petseri kloostrit, mille asutamise ajaks peetakse 1473. aastat, mil pühitseti sisse Jumalaema Uinumise peakirik – koobaskirik. Kloostri suuremad väljaehitised pärinevad 16. sajandi keskpaigast kloostriülem Korneliuse ajast. Petseri klooster on üks väheseid õigeusu pühakodasid Venemaal, mis on tegutsenud järjepidevalt alates asutamisest. Kloostris jääb meile ka vaba aega jalutamiseks ja meenete soetamiseks. Samuti jääb meil vaba aega linnas olemiseks ning võimalus on ka lõunatada.

Seejärel jätkame enda teekonda Irboska suunas. Irboskas teeme jalutuskäigu linnusesse ning samuti laskume tervendava allika juurde. Päeva lõpetuseks suundume aga Veliki Novgorodisse, kus ööbime kesklinna ***hotellis (2-kohalistes tubades). Seal ootab meid ka õhtusöök.

2. päev

Veliki NovgorodHommikusöök. Alustame oma päeva kell 9 linnaekskursiooniga Veliki Novgorodis, kus näeme UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud ajaloolisi ehitisi. Teeme ka jalutuskäigu Novgorodi kremlis, kus asuvad mitmed huvitavad muuseumid. Seal külastame Granavitaja Palatat, kus saame tutvuda 11.-20. sajandi juveliirikunsti ning dekoratiiv– ja tarbekunsti töödega. Samuti näeme mitmeid kirikuid, millest põhjalikuma külastuse teeme Sofia kirikusse. Ekskursiooni viib läbi kohalik giid vene keeles.

Pärast kremli külastamist suundume üheskoos lõunasöögile (ettetellimisega). Söömise järel ootab meid aga Vitoslavlitsõ vabaõhumuuseumi külastus, mille territooriumil näeme erinevaid huvitavaid puitarhitektuuriga hooneid.

Seejärel võtame ette aga laevasõidu (1 h) mööda Volhovi jõge ja Ilmeni järve ning päeva lõpetuseks suundume ööbima meile juba tuttavasse hotelli.

3. päev

Hommikusöök. Alustame sõitu Pihkvasse, kus meil on vaba aega omal käel linnaga tutvumiseks. Huvilistel on võimalus külastada meelepäraseid muuseume, jalutada linnas või hoopis veeta aega mõnes kaubanduskeskuses. Seejärel alustame tagasiteed Tartusse, ületades piiripunkti Luhamaal.

Hind sisaldab: bussisõitu, giidi/reisisaatjat (eesti keeles), teemaksud, Veliki Novgorodi linnaekskursioon, programmis olevad tasulised pääsmed, laevasõit, 2 ööbimist, 2 hommikusööki, 1 õhtusöök.

Lisatasu eest: 1 lõunasöök (hind täpsustamisel, ca 10 eur), teised toidukorrad omal valikul, kohustuslik Venemaa viisa koos tervisekindlustusega* (ca 72 eurot).

NB! Petseri mungakloostris on naistel kohustuslik kanda pikemat seelikut ja pearätti. Põlved ja õlad peavad olema kaetud. Pükstes naisi kloostrisse ei lubata!

Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid*: pass, 1 foto (3,5 x 4,5 cm, pilt ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja allkirjastatud viisataotluse ankeet (ankeedi saab meilt). Pass peab kehtima veel 6 kuud pärast reisi lõppu!

Info ja registreerimine:

info@flakker.ee

Tel 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ