Palanga-Nida – 3.-6. august 2023 / 17.-20. august 2023

Palanga – Nida
3.-6. august 2023 (välja müüdud)
17.-20. august 2023
Hind: 300 eurot


Kaunis puhkus Leedu kuulsates kuurortlinnades, mis juba sajandeid on ligi meelitanud nii tsaariajastu kuldseid päid kui ka keskklassi turiste üle Euroopa. Imeilusad ja puhtad väikelinnad koos piki läänerannikut kulgevate liivaste merekallastega ning vilgas ööelu, mis meenutab vahemere kuurortit. Neringal preisi stiilis rannapromenaadid ja romantilised kalurimajakesed. Linnakeses jääb tunne nagu jalutaksid ühes lõputus ja aastaringselt päikese käes säravas roheluses. Lisaks kaunile loodusele kutsuvad teid müstiline puuskulptuuride park ja miljonitest ristidest koosnev Ristide mägi.


1. päev

Meie reis algab väljasõiduga Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast hommikul kell 7.00. Sõidame läbi Läti ning keskpäeval ületame Leedu piiri ja võtame suuna Palangale, enne mida teeme aga peatuse Püha Ristide mäel, kuhu on riste toonud miljonid inimesed üle kogu maailma. Siin saame teada kuidas selline koht on tekkinud ning mis põhjusel siia riste tuuakse.

Palangasse jõudes külastame merevaigumuuseumi (lisatasu eest), kus näeme merevaiku kogu oma rikkuses ja värvivariatsioonides. Muuseumi on kogutud ka väga palju erinevaid merevaigust tehtud esemeid, alates ehetest kuni merevaigust mängutraktorini. Seega uudistamist siin juba jätkub. Pärast muuseumi külastamist suundume meie ***hotelli (3ks ööks), kus paigutame ennast 2-4-kohalistesse tubadesse (WC ja dušš toas). Hotelli vahetus läheduses asuvad ka mitmed kohvikud ja pood.

Sellega on meie tänane ametlik programm lõppenud ning soovijatel on võimalus iseseisvalt tutvuda õhtuse Palanga linnaga ja külastada sealseid atraktsioone, jalutada mere ääres või hoopis nautida rannamõnusid.

2. päev

Hommikusöök. Pärast kõhu täitmist sõidame sadamalinna Klaipedasse, kust suundume lühikese praamisõidu järel Neringa poolsaarele. Neringal külastame esmalt delfinaariumi, kus delfiinide etendusel (lisatasu) pakuvad meile rõõmu meisterlikult hüppavad, kujundeid joonistavad ja laulvad delfiinid. Seejärel suundume meremuuseumisse (lisatasu). Meremuuseumi ekspositsioon koosneb merenduse ajaloost, magevee kalaliikide akvaariumist ja mereloomastiku näitusest.

Seejärel sõidame Judokrantesesse, kus tutvume Nõidademäe ja sealse müstilise puuskulptuuride pargiga, mis on ainest saanud mitmetest Leedu muinasjuttudest.

Muinasjutud kuulatud, sõidame edasi ning läheme jalutama liivaluidetele või imetlema Parnidžio düüni, kust avaneb ilus vaade üle lõputute liivamägede. Seejärel suundume kuurortlinna Nidasse, et veidi promenaadil jalutada. Alustame tagasisõitu ning Palangasse jõuame tagasi alles õhtul. Ööbima suundume juba tuttavasse hotelli.

3. päev

Hommikusöök. Terve päev on meie endi päralt! Päeva on võimalik sisustada kas rannas mõnulemise, kohvikute külastamise, promenaadil jalutamise, turu ja väikeste butiikide väisamise või hoopis kõige eelnevaga. Ööbimine on samas hotellis.

4. päev

Hommikusöök. Alustame koduteed ning tagasiteel teeme peatuse Rundales, kus soovijatel on võimalus külastada sealset lossi ning teha jalutuskäik aias (lisatasu eest). Tartusse jõuame tagasi õhtul.

Hind sisaldab: bussisõit, giiditeenus, ekskursioonid eesti keeles, majutus 3 ööd, kolm hommikusööki, praamipilet Neringale, parkimistasud, ökomaks, kuurortmaks, teemaksud.

Lisatasu eest:

 • Tervisekindlustus/ reisitõrkekindlustus
 • Lõuna- ja õhtusöögid
 • Meremuuseum: 13€ täiskasvanu, õpilane ja al 65. aastast 8€
 • Delfiinide show: 15€ täiskasvanu, õpilane ja al 65. aastast 10€
 • Rundale palee ja aed: 15€ täiskasvanu/seenior, 12€ õpilane

Tasumine bussis sularahas! Hinnad võivad muutuda!
NB! Kaasa võtta üliõpilaspilet, pensionitunnistus, õpilaspilet või ISIC-kaart grupipiletite ostmiseks!

Kaasa võtta:

 • Pass või ID-kaart (reisi lõpuni kehtiv)
 • Pensionitunnistus / õpilaspilet
 • Söök-jook sõidu ajaks kaasa
 • Fotoaparaat
 • Ujumisriided
 • Saunalina / käterätt
 • Mugavad jalanõud
 • Sularaha meenete ostmiseks ja atraktsioonidele (EUR)
 • Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.

Info ja registreerimine:
E-mail: info@flakker.ee

Tel: 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ