Palanga-Nida – 20.-23. august 2020

Palanga – Nida

20.-23. august 2020

Hind: 265 eurot
Ekskursioonid ja pääsmed hinna sees!


Kaunis puhkus Leedu kuulsates kuurortlinnades, mis juba sajandeid on ligi meelitanud nii tsaariajastu kuldseid päid kui ka keskklassi turiste üle Euroopa. Imeilusad ja puhtad väikelinnad koos piki läänerannikut kulgevate liivaste merekallastega ning vilgas ööelu, mis meenutab vahemere kuurortit.


1. päev

Meie reis algab väljasõiduga Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast hommikul kell 7.00. Sõidame läbi Läti ning keskpäeval ületame Leedu piiri ja võtame suuna Palangale, enne mida teeme aga peatuse Püha Ristide mäel, kuhu on riste toonud miljonid inimesed üle kogu maailma. Siin saame teada kuidas selline koht on tekkinud ning mis põhjusel siia riste tuuakse.

Palangasse jõudes külastame merevaigumuuseumi, kus näeme merevaiku kogu oma rikkuses ja värvivariatsioonides. Muuseumi on kogutud ka väga palju erinevaid merevaigust tehtud esemeid, alates ehetest kuni merevaigust mängutraktorini. Seega uudistamist siin juba jätkub. Pärast muuseumi külastamist suundume meie ***hotelli, kus paigutame ennast 2-4-kohalistesse tubadesse. Hotelli vahetus läheduses asuvad ka mitmed kohvikud ja pood.

Sellega on meie tänane ametlik programm lõppenud ning soovijatel on võimalus iseseisvalt tutvuda õhtuse Palanga linnaga ja külastada sealseid atraktsioone, jalutada mere ääres või hoopis nautida rannamõnusid.

2. päev

Hommikusöök. Pärast kõhu täitmist sõidame sadamalinna Klaipedasse, kust suundume lühikese praamisõidu järel Neringa poolsaarele. Neringal külastame esmalt delfinaariumi, kus delfiinide etendusel pakuvad meile rõõmu meisterlikult hüppavad, kujundeid joonistavad ja laulvad delfiinid. Järgmiseks tutvume aga sealse merevaigumuuseumiga, kus on hulgaliselt merega seonduvaid eksponaate.

Seejärel sõidame Judokrantesesse, kus tutvume Nõidademäe ja sealse müstilise puuskulptuuride pargiga, mis on ainest saanud mitmetest Leedu muinasjuttudest.

Muinasjutud kuulatud, sõidame edasi ning läheme jalutama liivaluidetele, kust avaneb ilus vaade üle lõputute liivamägede. Kui luidetele ei õnnestu meil pääseda, suundume kuurortlinna Nidasse, et veidi promenaadil jalutada. Alustame tagasisõitu ning Palangasse jõuame tagasi alles õhtul. Ööbima suundume juba tuttavasse hotelli.

3. päev

Hommikusöök. Terve päev on meie endi päralt! Päeva on võimalik sisustada kas rannas mõnulemise, kohvikute külastamise, promenaadil jalutamise, turu ja väikeste butiikide väisamise või hoopis kõige eelnevaga. Ööbimine on samas hotellis.

4. päev

Hommikusöök. Alustame koduteed ning tagasiteel teeme peatuse Rundales, kus soovijatel on võimalus külastada sealset lossi ning teha jalutuskäik aias (lisatasu eest). Tartusse jõuame tagasi õhtul.

Hind sisaldab: bussisõit, giiditeenus, ekskursioonid ja programmis ettenähtud tasulised pääsmed, majutus, kolm hommikusööki, praamipilet Neringale, parkimistasud, ökomaks, teemaksud.

Lisatasu eest: tervisekindlustus, lõuna- ja õhtusöögid, Rundale lossi pääse (11€).

Kaasa võtta: pass või ID-kaart (kehtiv veel 3 kuud pärast reisi), söök ja jook bussisõidu ja väljasõitude ajaks, ujumisriided, saunalina ja käterätt, sularaha meenete soetamiseks ja atraktsioonidele (eurod).

Info ja registreerimine:
E-mail: info@flakker.ee
Tel: 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ