Nädalavahetus Riias – 14.-15. august 2021

Nädalavahetus Riias

14. – 15. august 2021
Hind: al 78 eurot


Riia meelitab turiste igal aastaajal, kuna pakub palju võimalusi vaba aja veetmiseks ja puhkuse nautimiseks. Paljud on seal juba korduvalt käinud ja erinevatest üritustest osa võetud, kuid alati jääb kripeldama, et oleks võinud veel ja veel ringi vaadata ja linnaga tutvuda. Üks ilusamaid aegu Riias on aga vaieldamatult suvi ning sel korral sõidamegi Riiga mõnusaid suveilmasid nautima. Lisaks ühisele reisiprogrammile jääb kindlasti aega ka omal käel linnaga tutvumiseks.

1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 8.00. Alustame sõitu Riia suunas, teel teeme peatuse Valmiera lähistel, et jalgu sirutada ja väike kohvipaus teha. Riiga jõudes külastame vabaajakeskust – bistrood Lido, kus saame lõunatada, vaadata niisama ringi ning miks mitte ka mõnel atraktsioonil käia.

Seejärel suundume Riia vanalinna, kus meil on vaba aeg omal käel linnaga tutvumiseks. Soovitame külastada näiteks Mustpeade maja (lisatasu), mis on Riia üks uhkemaid hooneid. Majas saab tutvuda nii sealsete kaunite saalide, ajalooliste kabinettide ja keskaegsete keldritega kui ka Baltikumi suurima hõbeesemete erakollektsiooni, kristallküünlajalgade, relvade, turviste ning muude eksponaatidega.

Samuti tasub külastada ka Peetri kiriku muuseumi ja kirikutorni (lisatasu eest), kust avaneb suurepärane panoraamvaade linnale. Riias on vaatamist palju, kuid kindlasti soovitame ka aja maha võtta mõnes õdusas välikohvikus, kus nautida kohvi ja kooki. Õhtul sõidame aga Islande viietärnihotelli, kus majutume 2-kohalistes tubades. Hiljem on võimalus iseseisvalt veel linnaga tutvuda.

2. päev

Hommikusöök. Hommikut alustame laevasõiduga mööda Daugavat (lisatasu eest), kus avaneb imeline linnavaade jõelt. Järgmiseks suundume Riia keskturule, mis on juba omaette vaatamisväärsus nii oma asukoha kui ka kauplejate rohkuse tõttu. Riia turg on rajatud  II MS ajal ehitatud tseppeliinide angaaridesse, mis on nüüdseks kohendatud turu tarbeks ja püüavad iga mööduja pilku.

Päeva Riias lõpetame loomaaia külastusega (lisatasu). Loomaaia asukatega tutvumiseks, mõnusaks jalutuskäiguks ja kohvipausi tegemiseks kulub meil mõni tund, pärast mida alustame kojusõitu.

Hind sisaldab: bussisõit, majutus hotellis, hommikusöök, giid-reisisaatja teenus.

Lisatasu eest:

  • Lidos lõunatamine (bistroo, menüü omal valikul)
  • Mustpeade maja: soodushind 4€
  • Peetri kiriku muuseum ja vaatetorni külastus: 9€
  • Laevasõit jõel: 8-10€ (oleneb grupi suurusest, tasumine bussis sularahas)
  • Loomaaed: täiskasvanud 7€, sooduspilet 5€ (tasumine bussis sularahas)

Kaasa võtta: ID-kaart või pass, käte desinfitseerimisvahend, näomaskid (kohustuslik kanda siseruumides).

Tutvu Lätis reisimise tingimustega: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/lati/

Täiendav info ja registreerimine:
E-post: info@flakker.ee
Tel: 5562 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ