Muhu-Saaremaa-Vilsandi – 16.-18. juuli 2021

Muhu – Saaremaa – Vilsandi

16. – 18. juuli 2021
Hind: 210 eurot


Sellel reisil tutvume kolme Eestimaa saarega. Mandrilt saabudes jõuame esmalt Muhu saarele, mille järel suundume üle Väikse väina tamme Saaremaale, Eesti suurimale saarele.  Viimasena külastame aga Vilsandit, mis on oma pindalalt aga Eesti kümnes saar. Reisil naudime loodust, tutvume kultuurilooga ning suhtleme kohalikega!

1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast. Alustame sõitu Virtsu sadamasse, kust väljub laev Muhu saarele. Muhul suundume esmalt Üügu pangale,  mis on Muhu suurim pank, mille kõrgus on püstloodis 6-7m ning pikkus 450m. Sealt avaneb meile kaunis vaade eemal olevale Väinamerele.

Seejärel külastame Muhu muuseumi. Tutvume Tooma taluga, kus sündis kirjanik Juhan Smuul, samuti kõigi hoonete ja varaga.  Vaatame eemalt teisi talukohti, astume sisse Koguva endisesse külakoolimajja ning jalutame Koguva külas.

Jätkame teed ning võtame suuna Saaremaale. Järgmise peatuse teeme Maasi ordulinnuse varemete juures. Sealt viib meie tee Mustjala pangale, kus naudime vaadet ja laskume mere äärde õnnekivi otsima.

Sellega on päev õhtusse jõudnud ning suundume oma ööbimiskohta. Ööbime Kipi – Koovi matkakeskuse kämpingutes (2-4-kohalised kämpingud, tekid ja voodipesu olemas). Päeva lõpetame õhtusöögiga (ühine menüü, lisatasu eest) kämpingu maarestoranis. Seejärel vaba aeg ja võimalus jalutada mere äärde (ca 1 km kaugusel).

2. päev

Hommikusöök. Suundume Papissaare sadamasse, kust liigume väikepaatidega edasi Vilsandile. Retkejuhi saatel läbime saare kaunimad kohad ja vaatamisväärsused, samuti tuletorni ja muuseumi. Saarel kõnnime ringi jalgsi ja kasutame kohalikku saaretransporti.

Saarel peame ka pikniku, sööme suitsukala ja kooki ning joome kohvi (lisatasu eest).

Saaremaale tagasi jõudes külastame Orbu talu, kus valmistatakse kadakasiirupit, pähklimaiust, kadakamarmelaadi ja teisi põnevaid tooteid. Degusteerimine.

Õhtu kättejõudes suundume oma ööbimiskohta, milleks on eelmisest õhtust juba tuttav kämping. Õhtusöök (ühine menüü, lisatasu eest).

3. päev

Hommikusöök, pärast mida sõidame Kuressaare linna. Vaba aeg linnaga omal käel tutvumiseks. Seejärel alustame teed mandri suunas. Teel teeme peatuse Muhus, kus on võimalus pagarikojast osta Muhu leiba ja suveniiripoest mõni tore meene. Seejärel sõidame edasi sadamasse ning Tartusse jõuame tagasi alles hilisõhtul.

Hind sisaldab: bussisõit, laevapiletid Saaremaale, giid-reisisaatja teenus, ööbimine kämpingus (2 ööd), 2 hommikusööki, paadisõit Vilsandi suunal, retkejuhi teenus, käibemaks.

Lisatasu eest: muuseumide pääsmed, 1 lõunasöök Vilsandil (15€ – ettetellimisega), 2 õhtusööki maarestoranis (kokku 18€; ühine menüü ettetellimisega, mis täpsustub hiljem).

Täiendav info ja registreerimine:
E-post: info@flakker.ee
Tel: 5562 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ