Muhu saar ja Kõinastu laid – 18.-20. juuli 2023

Muhu saar ja Kõinastu laid
18. – 20. juuli 2023 (T-N)
Hind: 275 eurot


Tõelistele loodushuvilistele ja suve nautlejatele mõeldud reis, mis viib meid uudistama veidi teistsugust loodust, kultuuri ja merd. Lisaks mitmed põnevad tegevused väiksel Muhu saarel.


1. päev

Meie reis algab väljasõiduga Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast ning esmalt võtame suuna Virtsu sadamasse. Seejärel ootab meid 30 minutit kestev praamisõit Muhu saarele, kust algabki meie seiklus.

Esmalt suundume Muhu saare kõige suuremale ja kaunimale pangale – Üügu pangale, mis olevat Muhumaa looduslik pühapaik, ühtlasi ka saare kõige suurem ja kaunim pank. Naudime looduse ja mere ilu. Seda jätkame ka Lepanina muulil. Seal on meil võimalus jalutada mööda pikka muuli ja nautida suveilma.

Järgmiseks tutvume Muhu ajaloo ja kultuuriga Muhu muuseumis (lisatasu). Vaatame Tooma talu hooneid, kus sündis kirjanik Juhan Smuul, jalutame Koguva külas, külastame kunstitalli.

Pärastlõunal suundume majutuskohta, kus majutume hubases turismitalus (2-3-kohalised toad). Õhtusöök (ettetellimisega, lisatasu eest).

Pärast õhtusööki võtame ette põneva tegevuse merel. Suundume Väinamerele “uisutama” ehk väga omapärase purjelaevaga seilama, milleks on purjelaev Moonland, mis viib meid 2h merele uudistama Kesselaiu panka. Pärast seda suundume tagasi majutuskohta.

2. päev

Hommikusöök. Selle päeva veedame taas merel. Sel korral läbime merd jalgsi mööda madalat ja lauget liivavalli, et pääseda Kõinastu laiule. Madala veetaseme korral võib vesi ulatuda vaid veidi üle labajala, kuid võib ulatuda ka põlvest kõrgemale. Põnev seiklus ootab meid koos retkejuhiga, kes räägib lugusid loodusest ja vanast ajast. Laiul teeme väikse jalutuskäigu ja peame pikniku (endal toit kaasa võtta).

Õhtul majutume samas turismitalus. Õhtusöök (ettetellimisega, lisatasu eest).

3. päev

Hommikusöök. Päeva alustame põneva Muhu jaanalinnutalu külastusega (lisatasu eest). Muhu saarel, kadakate vahel asub talu, kus elavad jaanalinnud, Aafrika sebrad, Austraalia punakängkurud, ponid ning teised eksootilised loomad ja linnud. Saame neid näha ja mõnda ka silitada.

Alustame sõitu sadama suunas. Teel teeme peatuse Muhu Katariina kiriku juures. Võimalusel külastame kirikut, mis on varagooti stiilis väga kaunis kirik aastast 1267.

Viimane peatus saarel on Liiva külas, kus on võimalus kohalikku käsitööd ja toodangut kaasa osta. Lahkume saarelt ning sõidame mandrile. Tartusse tagasi jõuame hilisõhtul.


Infoks: Muhu saarelt läbi mere Kõinaste laiule on ligi 3 km ( üks suund). Laiul jalutuskäigu pikkus ligi 2 km. Merepõhi liivane, paljaste jalgadega läbitav. Liigume rahulikus tempos.

Kaasa võtta laiule: ujumisriided, väike käterätt, peakate, päiksekaitsekreem, päikeseprillid, veepudel, laiul liikumiseks mugavad jalanõud.

Hinna sees: bussisõit, giid/reisisaatja teenus, laevapiletid mandrilt saarele ja tagasi, majutus turismitalus 2 ööd, 2 hommikusööki, purjelaevaga seilamine, retkejuhi teenus laiule, käibemaks.

Lisatasu eest: 2 õhtusööki – 36 eurot (ettetellimisega, kogume bussis sularahas)

Lisakulu: Muhu muuseumi pääse: 5€ täispilet, 4€ sooduspilet; Muhu jaanalinnutalu külastus: 5€ täispilet, 4€ lapsepilet; piknikutoit ja lõunasöögid (poekülastused).

NB! Pääsmete hinnad võivad muutuda! Hinnad seisuga jaanuar 2023.

Info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ