Manija loodus- ja kultuurireis – 11.-12. september 2021

Manija loodus- ja kultuurireis

11. – 12. september 2021
Hind: 140 eurot


Manija ehk Manilaid – vaid viie kilomeeri pikkune ja kohati poole kilomeetri laiune laid, kus praeguseks elab umbes 50 inimest. Seal on ka oma kultuurikeskus ning elu käib täiel rinnal. Veel mõnda aega tagasi oli laiul aga vaid mõisa karjamaa, kus elas ainult heinamaa vaht, kuid hiljem asusid sinna elama ka kaluripered. Sõidame ise Manijale kohale, et vaadata milline on sealne igapäevaelu tänapäeval.

1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 7.30. Alustame sõitu Munalaiu sadamasse, kust suundume väikse paadiga edasi Manilaiule. Esmalt läbime väikse matkaraja, seejärel suundume aga Riida turismitallu lõunasöögile (menüü täpsustub hiljem). Seejärel jalutame küla kultuurikeskusesse, kus võimalusel võtab meid vastu Mark Soosaarvaatame üheskoos filmi, räägime juttu ja uudistame muuseumis. Hiljem jalutame veidi saarel ning vaatame, kas leiame kauneid orhideesid (käpalisi), õhtuks suundume aga tagasi majutuskohta (erinevad kambrid, 2-6-kohalised). Õhtusöök.

2. päev

Hommikusöök. Vaba aeg jalutuskäiguks mere ääres ja niisama mõnulemiseks. Enne lõunat väljub mandrile laev Kihnu Virve ning mandrile jõudes võtame suuna Pärnusse. Jätame endile vaba aega Pärnus jalutamiseks, soovijad saavad aga mõnuleda mere ääres või külastada kohvikuid. Õhtupoolikul alustame tagasiteed Tartusse.

Hind sisaldab: bussisõit, laevapiletid edasi-tagasi, majutus, muuseumi pääse, giidiga ringkäik, filmi vaatamine, üks hommikusöök, giid-reisisaatja teenus, käibemaks.

Lisatasu eest: üks lõuna- ja üks õhtusöök (kokku 24 eurot, kogume bussis sularahas).
NB! Lõuna – ja õhtusöögist loobumise korral palun teavitada hiljemalt üks nädal enne reisi!

Lisakulu: teise päeva lõunasöök omal käel.

Täiendav info ja registreerimine:
E-post: info@flakker.ee
Tel: 5562 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ