Maitseelamusreis Lätimaale – 23.-24. september 2023

Maitseelamusreis Lätimaale

23. – 24. september 2023
Hind: 200 eurot


Sõidame külla oma lõunanaabritele ning proovime kohalike Lätimaa tootjate paremaid palasid. Tutvume kuidas valmivad kohalikud toidud ja põnevad joogid ning samuti on meil võimalus üht-teist koju kaasa osta!

1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 07.30. Alustame sõitu Lätimaa suunal. Tänast päeva alustame külastades kaunist talu, kus asub sukaatide tsehh. Vaatame põlde, kus kasvavad puuviljad ja marjad, tutvume tootmistsehhiga ning maitseme tervislikke ja vitamiinirikkaid sukaate, siirupeid ja mahlasid.

Järgneb üsna pikk sõit Jelgava suunas, kuhu jõudes suundume kitsefarmi, kus on võimalik mitmeid tooteid degusteerida ning lõunaks sööme seal ühe kosutava supi.

Ozolniekis külastame maiustuste väiketootjat, kus degusteerimiseks pakutakse üsna palju erinevaid ja maitsvaid tooteid.

Sealt suundume edasi hoopis teistlaadi toodet proovima. Külastame pereettevõtet, mis töötleb harilikke männikäbisid ja loob erinevaid tooteid immuunsuse turgutamiseks ja hingamisteede raviks.

Õhtu saabudes suundume majutuskohta, kui majutume Jelgavas hotellis Zemgale 2-4-kohalistes tubades.

Õhtusöök. Menüüs on köögiviljadega täidetud kanarull, kartul, kaste, köögiviljasalat, kook ja kohv/tee.

2. päev

Hommikusöök. Kohe pärast hommikusööki sõidame taas degusteerimisele. Külastame talu, kus peamine tootmisharu on tomatikasvatus. Saab degusteerida erinevaid tooteid, mida nendest tomatitest valmistatakse.

Sinna tuleb kohale ka lähikonnast üks tore kangema napsu valmistaja. Saame teada, kuidas ja millest kvaliteetne kange kraam valmib ning loomulikult ka ise veidi proovida 🙂

Järgmine külastuskoht on väga põnev, sest läheme degusteerima väga omapärase maitsega õllesid. Need ei ole tavalised hele või tume õlu, vaid need on märksa eksootilisemad maitsed.

Seejärel alustame tagasiteed. Teel teeme peatuse, et lõunatada mõnes suuremas kaubanduskeskuses (lisakulu).

Hinnas sisaldub: bussisõit, reisisaatja, majutus, õhtusöök, hommikusöök, programmis olevad külastused ja degusteerimised.

Lisatasu eeest: sularahas toodangu kaasaostmise võimalus.

Kaasa võtta: ID-kaart või pass.


Täiendav info ja registreerimine:

E-mail: info@flakker.ee
Tel: 55 62 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ