Maitseelamusreis Lätimaale – august/september 2020

Maitseelamusreis Lätimaale

29. – 30. august 2020
5. – 6. september 2020

Hind: 120 eurot


Sõidame külla oma lõunanaabritele ning proovime kohalike Lätimaa tootjate paremaid palasid. Tutvume kuidas valmivad kohalikud talutoidud ja põnevad joogid ning samuti on meil võimalus üht-teist koju kaasa osta!

1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 08.00. Alustame sõitu Läti suunal ning esimese peatuse teeme Ozolkrogsis Livi kitsefarmis, mis on Läti suurim kitsetalu. Ekskursioon talus ja juustu degusteerimine. Sealt suundume aga edasi mahetallu Aizupes, kus küpsetatakse ahjus leiba ja valmistatakse õuntest maiustust. Kerge eine talus Läti talutoidu retseptide järgi.

Pärast einet sõidame Madonasse vaatama, kuidas valmivad karamellikommid ning loomulikult saame ka ise degusteerida erinevate maitsetega komme. Seejärel kulub meile ära väike lõõgastus ning seda on mõnus teha Domu Pietura veini proovides, mis tõlkes tähendab mõttepausi. 🙂

Päeva lõpetuseks alustame teed ööbimiskohta, milleks on seekord Madona linnas asuv hotell Hotel Madona (3 tärni), kus majutame ennast 2-3-kohalistesse tubadesse. Ööbimiskohas ootab meid ka õhtusöök, pärast mida on meil vaba aeg.

2. päev

Hommikusöök. Päev algab õlu degusteerimisega ning selleks suundume Madona alus pruulikotta, kus vaatame õlle vamistamise protsessi ja saame valmistoodangut ka ise proovida. Sellega ei ole meie degusteerimised aga lõppenud, sest edasi suundume Jaunstameri turismitallu, kus valmistatakse koduveine.

Päeva lõpetuseks sõidame külla Slipis tegutsevate tordimeistrite juurde. Maitseme erinevaid torte ja soolasemaid küpsetisi. Koogi kõrvale pakutakse meile ka kohvi. Kohapeal on võimalus veidi aega veeta – seal asub kena järv ujumiskohaga, kus laenutatakse ka vesirattaid ja muid veesõidukeid.

Seejärel alustame kojusõitu, Tartusse tagasijõudmise aeg sõltub ilmast. 🙂

Hinnas sisaldub: bussisõit, giid/reisisaatja, kõik tasulised külastused ja degusteerimised, ööbimine, üks lõuna-, õhtu- ja hommikusöök.

Kaasa võtta: ID-kaart või pass, sularaha kohaliku toodangu kaasaostmiseks, ujumisriided.

NB! Külastuskohtades toimub suhtlemine ja ekskursioonid vene keeles, vajadusel tõlgime eesti keelde! Kõigis külastuskohtades on võimalus toodangut kaasa osta, kuid arveldamine on sularahas!


Täiendav info ja registreerimine:

E-mail: info@flakker.ee

Tel: 55 62 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ