Lõuna-Soome – 14.-16. juuli 2023

Lõuna-Soome
14. – 16. juuli 2023
Hind: 339 eurot


Enamus eestlasi on Soomes käinud, aga palju nad on Soomet näinud? Seda igapäevast, mõnusat, rahulikku, teistsuguse looduse ja arhitektuuriga. Sõidame uudistama osa sellest, mis pärast linnastumise algust 1960. aastatel Helsingi ja selle naabruses on tekkinud, tõmmanud magnetina enda poole elanikke teistest Soome osadest. Siin annavad tooni soome ja rootsi keel, karjalaste elurõõm, savolaste krustslikkus, hämelaste pikaldasus ja pohjanmaalaste uhkus. Lisaks palju kultuuri, ajalugu ja hingematvaid vaateid kaunis looduses.


1. päev

Meie reis algab väljasõiduga Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 6.30, et jõuda 10:45 väljuvale Viking XPRS laevale. Helsingis võtame suuna Riihimäkile, kus külastame kohaliku giidi saatel Soome Klaasimuuseumi, mis keskendub klaasi disainile ja klaasi ajaloole. Muuseum tutvustab Soome klaasitööstuse 300-aastast ajalugu. Kollektsioonid koosnevad valdavalt Soome kodu-, disaini- ja kunstiklaasist 18.-21. sajandist. Muuseumi poes saab uudistada erinevate klaasimeistrite töid ja seda endale soetada.

Sellele järgneb sõit Hakoineni lossimäele, kus avanevad suurepärased vaated Riihimäele ja Hämeenlinna Aulanko rahvuspargile, naudime vaateid ja hiljem külastame Janakkala maakivi kirikut, mis renoveeriti 20. saj. juugendstiilis. Seejärel külastame üht unikaalset vanimat tellisest ehitist – Hattula kirikut, milles olevad seinamaalingud on pärit 16. sajandist.

Päeva lõpetame maalilise Vanajavesi järve äärses majutuses Petäys Resortis (https://petays.fi/en/the-lakeland-resort/). Meid ootab hõrk õhtusöök (lisatasu eest, ettetellimisega), kuum saun, kosutav suplus ja palju võimalusi aktiivseks tegevuseks, alustades jalutamisest kaunis looduses ning lõpetades võimalusega trikitada SUP-laual (lisatasu) või teha kaaslastega üks vahva paadisõit (lisatasu).

2. päev

Hommikusöök. Päeva alustame põnevusega – oleme valmis ajarännakuks keskaegses Hämeenlinna kindluses. Vaatame üle kindluse suurtükimuuseumi, vangla ja kunstimuuseumi.

Järgmiseks võtame suuna Turu linna ning teel teeme peatuse Lieto linnakeses, külastades ka sealset Püha Peetri kirikut.

Jõudes Soome vanimasse ja esimesse pealinna Turusse, mida läbib kaunis Aura jõgi, teeme jalutuskäigu vanalinnas, mille käigus tutvume ka Turu toomkirikuga.

Peale seda suundume tõeliselt lummavale 19. sajandi villadega palistatud Ruissalo saarele, kus asub ka Turu Ülikooli Botaanikaaed (kasvuhoonete külastamine lisatasu eest).

Ööbime kauni loodusega ümbritsetud hostelis, 2-kohalistes tubades (WC ja dušš toas). Õhtul on vaba aeg.

3. päev

Hommikusöök. Alustame sõitu Helsingi poole, kasutades selleks osaliselt ajaloolist Kuningateed. Halliko on pärast Turust esimene märkimisväärne kultuuritähis. Külastame keskaegset Halliko kivikirikut ja uudistame Wiurila mõisat.

Olles jõudnud Helsingisse, saame osa Helsingi linna ekskursioonist kesklinnas ning asume sisse Oodisse – Helsingi Keskraamatukokku, imetledes peale kõige muu suursugust arhitektuuri ja disaini ning lisaks kauneid vaateid linnale. Külastame ainulaadset Kamppi kabelit, mis on kohtumiste ja vaikse kaemuse koht Helsingi kesklinnas.

Tagasi Eestisse sõidame õhtuse Viking XPRS laevaga, mis jõuab Tallinnasse 21:30. Tartusse jõuame tagasi hilisõhtul.


Kaasa võtta: pass või ID-kaart (reisi lõpuni kehtiv), mugavad jalanõud, ujumisriided, saunalina / käterätt.

Hinna sees: bussisõit, giid-reisisaatja teenus, laevapiletid suunal Tallinn – Helsingi – Tallinn, 1 majutus puhkekompleksis, sauna kasutus, 1 öö hostelis, 2 hommikusööki, giid klaasimuuseumis, giid kindluses, linna ja objektide ekskursioonid/tutvustused, jalutuskäik botaanikaaias, parkimistasud.

Lisatasu eest: 

  • õhtusöök esimesel õhtul – 25€ (ettetellimisega);
  • klaasimuuseumi pääse 6€;
  • Hämeenlinna kindluse pääse 8€;
  • annetused kirikus;
  • lõuna- ja õhtusöögid omal valikul (pood, kohvikud, tanklad);
  • tervise-/reisitõrkekindlustus;
  • botaanikaaia kasvuhoone külastus (soovi korral).

Tasumine bussis sularahas! Hinnad võivad muutuda!

NB! Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis tagab reisijale hüvitise reisist mõjuval põhusel loobumise korral.

Info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ

This entry was tagged .