Lahemaa ringreis – 10.-11. juuli 2021

Lahemaa ringreis

10. – 11. juuli 2021
Hind: al 160 eurot


Eesti on küll väike, aga sellest hoolimata on siin erinevates piirkondades oma eristuv kultuur, ajalugu ja loodus. Selle reisi käigus külastame aga Lahemaa piirkonda, naudime loodust ja eestimaist toitu.

1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 8.00. Alustame sõitu Sagadi mõisasse, kus tutvume mõisa pika ajaloo, härrastemaja ja teiste hoonetega. Samuti külastame metsamuuseumi.

Järgmiseks  suundume jalutuskäigule Altja kalurikülla, kus uudistame rannaküla talusid, mis on pärit 19. ja 20. sajandist. Teeme jalutuskäigu mere äärde ja vaatame taastatud võrgukuure. Astume sisse ka kõrtsi lõunasöögile. Naudime rikkalikku, kuid lihtsat ja maitsvat eesti toitu (ettetellimisel, lisatasu eest).

Jätkame ringsõiduga ning võtame suuna Käsmu meremuuseumisse. Muuseum tutvustab meile kapteniküla ajalugu ja merega seotud tegevusi. On selleks siis meresõit, kalapüük või salakaubavedu.

Seejärel suundume Viinistu kunstimuuseumi. Looduse rüpes, vanas kalurikülas asub galerii, kus on võimalik nautida Jaan Manitski kunstikogu, mis koosneb sadade eesti kunstnike loomingust alates baltisaksa ajast kuni tänapäevani.

Mõtete mõlgutamiseks teeme peatuse mere ääres, et teha väike jalutuskäik ja nautida loodust.

Sellega on päev õhtusse jõudnud ning suundume oma ööbimiskohta. Ööbime Palmse mõisa hotellis Alexander (2-kohalistes tubades). Päeva lõpetame mõisnikele väärilise õhtusöögiga hotelli restoranis (ettetellimisel, lisatasu eest).

2. päev

Hommikusöök. Alustame päeva ringkäiguga Palmse mõisas. Tutvume mõisa ajaloo ja esivanemate galeriiga ning vaatame erinevaid näitusi. Jalutame mõisapargis ja külastame mõisakompleksi hooneid.

Lahkume hotellist. Võtame suuna Valgejõe Veinivillasse, kus tegutsevad kaks veinimeistrit, kes teevad meile väikse ekskursiooni veinitalus ning loomulikult saame maitsta ka erinevaid veine.

Edasi suundume ehtsasse Eesti kõrtsi Viitna kõrtsi lõunasöögile, kus pakutakse süüa kui muiste (ettetellimisel, lisatasu eest). Pärast hilist lõunasööki alustame tagasiteed Tartusse.

Hind sisaldab: bussisõit, giid-reisisaatja teenus, giidid mõisates ja meremuuseumis, tasulised pääsmed, majutus hotellis, hommikusöök, käibemaks.

Lisatasu eest: 2 lõunasööki ja 1 õhtusöök kokku 46 eurot (ettetellimisega / ühine menüü, mis täpsustub hiljem).

Täiendav info ja registreerimine:
E-post: info@flakker.ee
Tel: 5562 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ