Ida-Lätimaa pärlid – 3.-5. juuli 2020

Ida-Lätimaa pärlid

Aglona – Daugavpils – Jekabpils

3. – 5. juuli 2020

Hind: 170 eurot


See reis viib meid lõunanaabrite põnevasse piirkonda, kus külastame Läti tähtsaimat katoliku usu vaimset keskust Aglonas ja tutvume kahe ajaloolise linna Daugavpilsi ja Jekabpilsiga.

1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast kell 8.00. Alustame sõitu Aglona suunas, teel teeme väikse peatuse Cesvaini lossi juures. Põgus ülevaade lossist, mida järk-järgult renoveeritakse. Aglonasse jõudes külastame leivamuuseumi, kus meid võtab vastu rahvarõivais leivamuuseumi perenaine. Maitseme rukkileiba ning kuulame leivaga seotud vanasõnu, uskumusi ja tavasid. Lõunasöögiks pakutakse meile latgalite traditsioonilisi roogasid (lisatasu eest). Seejärel suundume tutvuma Aglona basiilikaga, kus asub Lätimaa katoliku usu keskus. Seejärel sõidame aga Daugavpilsi, kus ööbime ***hotellis 2-kohalistes tubades. Hotelli restoranis on võimalik lisatasu eest õhtustada ning samuti jääb meil vaba aega ümbruskonnaga tutvumiseks.

2. päev

Hommikusöök. Suundume ekskursioonile Daugavpilsi linna, mille käigus näeme kindlust, mis on märkimisväärseim kultuuriajalooline mälestis linnas (Nikolai värav, gooti mõjutustega veetorn, bastionid jt) ning üks linna sümbolitest. Järgmiseks külastame loomaparki, kuhu on kunstlikult loodud džungel ning kus elavad ka mõned loomaliigid.
Sealt suundume järgmisse muuseumisse – šmakovka ehk samaka muuseumisse. Saame teada kuidas seda jooki tänapäeva tehnoloogia abil valmistatakse ning ühtlasi on võimalus seda ka degusteerida. Seejärel teeme lõunapausi, kui suundume lõunatama kohalikku pubisse (lisatasu). Seejärel sõidame aga Jekabpilsi, kus ööbime ***hotellis 2-kohalistes tubades. Õhtusöök (lisatasu eest) ja vaba aeg.

3. päev

Hommikusöök. Esmalt sõidame tutvuma Krustpilsi lossi ehk piiskopilinnusega, kus asub Jekapilsi ajaloomuuseum. Põgus ülevaade linnast ja lossist kohaliku giidi saatel. Sealt suundume aga vabaõhumuuseumisse, kus asuvad põnevad hooned 19. sajandist. Seal saame teada kuidas sel ajal elu oli korraldatud. Seejärel ootab meid lõunasöök bistroos, kus igaüks leiab endale midagi sobivat (lisatasu). Pärast kosutavat kõhutäit alustame tagasiteed ning Tartus tagasi oleme hilisõhtul.

Hind sisaldab: bussisõitu, giidi/reisisaatjat (eesti keeles), mõned tasulised pääsmed, kohalikud giidid (vene keeles), 2 majutust ja 2 hommikusööki.

Lisatasu eest: toitlustus 37 eurot tasuda bussis (2 õhtusööki ja 2 lõunasööki); loomapargi, šmakovki ja Jekabpilsi muuseumide ühispilet 11 eurot.

Kaasa võtta: ID-kaart või pass ning sularaha (eurod).

Soovitame teha tervisekindlustuse endale sobivas kindlustusfirmas!

Info ja registreerimine:

E-post: info@flakker.ee

Tel: 5562 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ