Hülgevaatlus ja seiklus Saaremaal – 3.-5. juuni 2022

Hülgevaatlus ja seiklus Saaremaal

3. – 5. juuni 2022

Hind: 248 eurot


Saaremaal on kauneid kohti ja huvitavaid vaatamisväärsusi palju, kuid selle reisi käigus paneme rõhku looduse nautimisele, samuti uudistame hülgeid ja teeme tutvust meresõiduga. Naudime veidi teistsugust seiklust.


1. päev

Meie reis algab väljasõiduga Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast ning esmalt võtame suuna Virtsu sadamasse. Seejärel ootab meid 30 minutit kestev praamisõit Muhu saarele ning pärast väikest bussisõitu olemegi juba Saaremaal.

Esmalt suundume Asva külla kogema viikingiteaegseid elamusi. Saaremaa viikingid on end sisse seadnud põlisesse viikingite kantsi Asva muinaslinnuse veerel, kus on maid haritud ja sõdu peetud juba pronksiajast saati. Siin kohtuvad eri ajastud läbi kolme aastatuhande. Temaatilised tegevused on põimitud tänapäevaste atraktsioonidega ja rohkelt toimetamist jagub kõigile. Lõpetuseks naudime ka viikingite pajarooga (lisatasu).

Järgmiseks suundume Püha Soobiku avastusterajale. Püha Soobiku avastusterajal on üheksa temaatilist tegevuspunkti. Siin saad sa vaadelda sipelgaid ja tiigielustikku, panna proovile enda teadmised toiduahelast ning sõita parvega ja õppida läbi kogemuse.

Edasi sõidame juba ööbimiskohta, kus majutume 2-kohalistes kämpingumajakestes (2 ööd, lisakoha võimalus, voodipesu olemas, saunalina kaasa!). Õhtusöök (lisatasu).

2. päev

Hommikusöök. Sel päeval suundume 5h merereisile hülgeid vaatlema. Sel ajal on hülgepojad juba üsna uudishimulikud ning pigem tulevad nemad ise meid uudistama. Reisi kestvus ja suund oleneb sellest, mis paiknemiskoha on hülged valinud. Seilame Abruka kandis, ehk saame korraks ka jala Abrukale maha panna. NB! Kui ilmaolud ei võimalda merele minna, siis leiame teise tegevuse! Eine laevasõidul (lisatasu).

Saarele tagasi saabudes suundume käsitsivalmistatud seebi talutööstusesse “GoodKaarma”. Osaleme õpitoas, kus iga osaleja saab enese käte vahel valmistada omale omanäolise ja unikaalse seebipätsi.

Järgmiseks naaseme Kuressaare linna, kus on võimalus omal käel külastada Kuressaare linnust, Tuuletorni või õdusat kohvikut. Majutus samas kämpingukompleksis. Õhtusöök (lisatasu).

3. päev

Hommikusöök. Sõidame Panga pangale, heidame pilgu looduskaunile kohale ja otsime oma “õnnekivi”. Alustame sõitu sadama suunas, kuid enne veel peatume Maasi ordulinnuse varemete juures ning uudistame mereäärset maalinna, mis oli ehitatud taanlastele saarlaste sunnitöö tulemusel. Viimase peatuse teeme Liival (Muhu), kus on võimalus kaasa soetada ehedat Saaremaa käsitööd ja maitseid. Seejärel lahkume saarelt ja alustame kojusõitu.

Hind sisaldab: bussitransport, giid – reisisaatja teenus, laevapiletid, viikingiteküla pääse, seebikoja õpituba, 2 ööd kämpingumajas, 2 hommikusööki,  merereis hülgevaatlusele, käibemaks.

Lisatasu: ettetellimisel toitlustamine (2 einet, 2 õhtusööki) kokku 34 eurot (tasumine bussis). Omal soovil külastatavad objektid.

Kaasa võtta: ilmastikule vastav riietus, tuulekindel jakk, matkajalanõud, binokkel.

NB! Reisiks on vajalik EL-i digitaalne COVID tõend ( reisimise ajaks võivad reeglid ja tingimused muutuda).

Info ja registreerimine:
info@flakker.ee
Tel 55 62 8118


Reisikorraldaja: Flakker OÜ