Abruka – Saaremaa – 6.-8. august 2021

Abruka – Saaremaa

6. – 8. august 2021
Hind: 220 eurot


Abruka on Liivi lahes suuruselt kolmas saar, Eesti saarte hulgas aga üheteiskümnes – on see saar siis suur või väike, selle teadmise saame juba ise saarega tutvudes!

1. päev

Väljasõit on Tartust Vanemuise teatri alumisest parklast. Alustame sõitu Virtsu sadamasse, kust väljub laev Muhu saarele ning seejärel olemegi Väikese väina tamme ületades juba Saaremaal. Saaremaale jõudes suundume esmalt uudistama Pöide kirikut, mis on suurim Muhu- ja Saaremaa seitsmest keskaegsest kirikust. Edasi võtame ette jalutuskäigu Pöide terviserajal, kus on vastavalt enda soovile võimalik valida kas lühem või pikem rada.

Järgmiseks külastame Tõlluste mahemõisat, kus kasvatatakse taimi Natura Siberica kosmeetikatoodete valmistamiseks. Ekskursioon kunagise rüütlimõisa territooriumil, jalutame ürdiaias ning samuti on võimalus kosmeetikatooteid kaasa osta (sularahas).

Seejärel viib meid tee Kuressaare linna, kus iga reisiline saab tegeleda temale meelepärasega – jalutada linnas, külastada linnust või kohvikut, nautida merd.

Pärast Kuressaare külastamist suundume aga ööbima. Majutume kämpingukeskuses peremajades 2-5-kohalistes tubades, kus on ka köögi kasutamise võimalus.

2. päev

Hommikul koguneme, et suunduda Roomassaare sadamasse, kust väljub laev Abrukale. Saarel tuleb meile vastu kohalik giid, kes viib läbi retke saarel. Matkame ja uudistame ainulaadset salulehtmetsa, otsime üles Lippmaa pärna, puhkame  jalga Metsapõllul ning jalutame pärna alleel nii-nimetatud nõiametsas. Lisaks lähme Vesiaia sadamasse, mille läheduses on vahva linnuvaatlustorn.

Muusemi majas ootab meid lahkete võõrustajate valmistatud lõunasöök (supp, kook). Seejärel on meil vaba aeg saarel rahu ja vaikuse nautimiseks.

Saaremaale tagasi jõudes on meil Kuressaares põgus peatus toiduvarude täiendamiseks. Õhtul majutume juba tuttavas kämpingukeskuses.

3. päev

Viimane päev saarel viib meid Ideefarmi, kus kasvatatakse ökoloogiliselt puhtalt puu- ja köögivilju, mis villitakse purkidesse ja pudelitesse äädika ja siirupina. Valmistatakse ka veine, millest erilisemad on näiteks ürdi-, porgandi-, tomati- ja meeveinid. Saame neid põnevaid veine ka degusteerida. Pärast degustatsiooni ootab meid nostalgiline eine – kartulisalat viineriga. Lisaks saab osta kohvi ning samuti on võimalus head ja paremat kaasa osta heade tehase hindadega.

Järgmiseks  on mõnus talutuur  ja kohtumine telesaatest „Meie pere ja muud loomad“ tuntuks saanud Heidi Hanso ja tema perega. Seal saame põhjaliku ülevaate kõikvõimalikest Pajuvärava karvastest ja sulelistest, samuti tutvustakse loomi ja räägitakse lugusid.

Sellele järgneb sõit sadama suunas. Liival teeme peatuse, et soetada ehedat Muhu leiba või mõni muu meene. Kuivastust lahkume laevaga mandrile, millele järgneb kojusõit. Tartus oleme tagasi orienteeruvalt kell 20.00.

Hind sisaldab: bussisõit, reisisaatja teenus, laevapiletid mandri ja saare ning Abruka vahel, majutus kaks ööd, retk Abrukal retkejuhi saatel ja lõunasöök (supp ja kook), degustatsioon ja nostalgiaeine, programmis olevate külastuskohtade pääsmed, käibemaks.

Lisatasu eest: hommiku- ja õhtusöögid, esimesel päeval võimalus laevas einestada.

Majutuskohas on köögi kasutamise võimalus! Toiduvarude täiendamiseks teeme peatuse Kuressaares.

Täiendav info ja registreerimine:
E-post: info@flakker.ee
Tel: 5562 8118

Reisikorraldaja: Flakker OÜ